Всеукраїнський місячник-2020
З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).
Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети. Зважаючи на це, підготовка громадян із високим рівнем екологічних знань, екологічної свідомості та культури на основі нових критеріїв оцінки взаємовідносин людського суспільства й природи має стати одним з найпотужніших важелів у розв’язанні надзвичайно гострих екологічних і соціально-економічних проблем сучасної України.
«Люби природу не як символ
Душі своєї.
Люби природу не для себе —
Люби для неї»,
Максим Рильський.
Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина — частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов'язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.
Пам'ятаймо, що за нами йдуть майбутні покоління. Якою ми залишимо їм нашу рідну землю, сьогодні залежить від нас.
З учнями 5-х класів проведено екологічну годину « Чиста водиця –світу цариця » ,під час якої команди виборювали кожну правильну відповідь. У ході гри деяка інформація вражала та засмучувала учнів ,а над деякими питаннями виникали суперечності. Діти зрозуміли, що кожен може допомогти нашій планеті, якщо буде слідувати певним правилам. Треба докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Адже природа дарує нам стільки енергії і позитивних емоцій, що люди просто зобов’язані жити з нею в гармонії.
Немає коментарів:
Дописати коментар