середа, 1 квітня 2020 р.


За традицією 1 квітня відзначається День сміху і жартів. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними. 

                           


                              1 квітня: історія свята
Одну з популярних версій про виникнення дня сміху повязують з тим, що спочатку 1 квітня святкувалося в багатьох країнах як день весняного рівнодення і час Великодня. Свято завжди супроводжувалося жартами та веселими витівками.
Інша, також поширена, версія виникнення Дня сміху повязана з переходом на Григоріанський календар, запроваджений Папою Римським Григорієм в 1582 році. В середні віки Новий рік святкувався не 1 січня, а в кінці березня, до того, як в 1563—1564 роках король Карл Девятий реформував у Франції календар. Тому Новорічний тиждень починався 25 березня і закінчувався 1 квітня. Незважаючи на зміни в календарі, деякі консервативно налаштовані люди продовжували святкувати новорічний тиждень за старим стилем. Інші сміялися і жартували над ними, підносили «дурні» подарунки і називали квітневими дурнями (April's Fools).

                        1 квітня: цікаві факти

Найвідоміші першоквітневі розіграші вже класифіковані в список 100 першоквітневих жартів всіх часів ,серед яких: падіння Пізанської вежі, фоторепортаж про літаючих пінгвінів, приземлення НЛО в Лондоні і інші.

У 10% першоквітневих розіграшів задіяні домашні тварини.
 Станом на 1 квітня травматологи приймають в 2 рази більше пацієнтів, ніж в інші дні.

1 квітня 1778 роки бізнесмен із Нового Орлеана Олівер Полок придумав знак американської валютидолара $.

       Книги, що змушують сміятися крізь сльози :

                          «Оповідання» О. Генрі




      Це класичний якісний гумор, який допомагає відпочити від серйозних справ і розслабитися. А прості, жваві та кмітливі сюжети забезпечать гарний настрій.


«Троє у човні (якщо не рахувати собаки)» Джерома К. Джерома

Ця книга, написана у медовий місяць письменника та його дружини, принесла Джерому світову славу. Його історія про трьох товаришів-джентльменів, які відпочивають на річці Темзі, стала еталоном комедійних історій та вплинула на формування низки письменників-гумористів. А класичний британський гумор, висвітлений у книзі, пройшов випробування часом та кількома поколіннями читачів.
  


«Пригоди бравого вояка Швейка» Ярослава Гашека


  Книга розкриває перед читачем двоякий світ, і при читанні сміх буде переходити у сльози, і знову у сміх Це історія маленької людини – солдата – на великій війні. Але на фон страшних подій, що висміюють усю ницість та убогість війни, накладаються комічні ситуації. А сам вояка Швейк – носій народного гумору, від якого будь-який читач не зможе відірватися.
   






Немає коментарів:

Дописати коментар

Місячник шкільних бібліотек 2023

  Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж баг...