неділя, 26 квітня 2020 р.


  26 квітня − День пам'яті 
Чорнобильської трагедії
                               

В ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася аварія.

Ось вже 34 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… 











    
     

четвер, 23 квітня 2020 р.

Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня – Всесвітній день
 книги та авторського права
   
Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
Ф. Бекон

23 квітня у 190 країнах світу відзначається Всесвітній день книги та авторського права. Відзначення цього дня започатковано на 28-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1995 році на честь трьох геніїв світової літератури: Вільяма Шекспіра (1564-1616), Мігеля де Сервантеса (1547-1616) та Інки Гарсіласо де ла Веги (1539-1616). Рішення про відзначення цього дня ухвалено з метою просвіти, подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження. У резолюції ЮНЕСКО відзначається також доцільність проводити в цей день книжкові виставки та ярмарки. Цей день має на меті сприяти поширенню задоволення від книжок і читання. Щороку 23 квітня у всьому світі проводять заходи для популяризації читання і книг .До Всесвітнього дня книги, спеціально для фанатів літературного світу, ми зробили цю добірку цікавих фактів.


  

                                                                                     

                                                                               
                                                                                










неділя, 19 квітня 2020 р.

Великдень - найважливіше із 12 головних
християнських щорічних свят 

Зима пропала, люта, зла -
Весна воскресла над полями,
Луги змережала квітками
І нам Великдень принесла.
(Р. Завадович)


Великдень – великий день.Це особливе свято,коли слідують традиціям і вірять у диво.День весняної перемоги над зимою, світла над темрявою,  життя над смертю. Також наші предки пов'язували це свято ще й з весняними польовими роботами. Було прийнято пекти великодні "бабки" котрі ми знаємо як сучасні куличі,і прикрашати різноманітними способами паски, писанки і крашанки.










четвер, 9 квітня 2020 р.

 Кращі  дитячі українські книги

2020

Книги для дітей українською мовою, з яких починається любов до читання.

Тореадори з Васюківки

Безсумнівний лідер рейтингу і вже справжня класика для юних читачів. Книга Всеволода Нестайка, в якій кожен хлопчисько впізнає себе. Свої витівки, прокази, вигадки і пригоди. 
Книга розповідає про шкільні роки двох нерозлучних друзів, які неодмінно хочуть прославитися на весь світ. Цикл оповідань включає в себе три невеликі повісті. Історія починається з відчайдушного інженерного проекту хлопців - споруди гілки метрополітену під сільським свинарником. В результаті 50-кілограмова свиня провалюється в безодню «інженерного проекту».
Надалі хлопців чекає корида з сільської коровою, пошук шпигунів у власній селі і багато карколомних і смішних сюрпризів. 
При цьому в основі всіх творів Нестайко знаходиться проста ідея - дружба і готовність прийти на допомогу людині, яка цього потребує.


Дивовижні пригоди у лісовій школі.

Ще одна книга відомого всім українцям автора стала справжнім бестселером на всі часи. 
Цей цикл орієнтований на дітей молодшого віку - дошкільнят і молодших школярів. Легка, життєрадісна, сповнена м'якого доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи, де викладання ведеться на ведмежому мовою.
Дивовижні пригоди маленьких звірят розважають, надихають і закохує в читання однаково і малюків, і дорослих.

Таємниця козацької шаблі

Ще одна цікава книга для і про українських дітей. Безсумнівний бестселер останніх років, хоча перше видання побачило більше 15 років тому.
Це пригодницька повість письменниці Зірки Мензатюк для дітей і дорослих. Дружне сімейство обзаводиться автомобілем і тут-же відправляється назустріч пригодам. У пошуках справжньої козацької шаблі вони подорожують по місцях бойової слави українських козаків. Звичайно-ж потрапляють в різні халепи, але завжди знаходять вихід завдяки своїй кмітливості. Крім того, на їх шляху до мети виникають підозрілі перепони і загадки, що збивають з маршруту в небезпечні місця. 
У творі переплітаються вигадані епізоди з реальними подіями. Автор показує чудові сімейні відносини, патріотизм і сміливість. Багато гумору, пригод і мандрів по Україні захоплюють читачів різного віку.


Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами

Зворушлива і ніжна настільна книга багатьох українських малюків. Під цю історію люблять засипати карапузи мабуть з самого народження. Видавництво Абабагаламага прекрасно оформила книгу свого керівника і натхненника - письменника Івана Малковича. І подарувала нам справжній шедевр.
Отже, мама маленького зайчика застудилася, і він вирішив піти купити для неї меду, адже чай з медом - найкращі ліки. Але місто велике, а Зайчик - дуже маленький, і він, на жаль, заблукав ... Зворушлива історія з прекрасними ілюстраціями і щасливим закінченням. У надзвичайно живописних ілюстраціях Софії Ус гармонійно поєднуються олія і акварель.


Русалонька Із 7-В

А тепер - книжка української письменниці Марини Павленко спеціально для підлітків. Хоча і дітям молодшого віку вона теж припаде до смаку. У циклі повістей про дуже сумно з 7-В - все, що турбує юні серця. Від закоханості до прокляття, від кошмарів до пригод. Багато інтригуючих детективних загадок і казкових фантазій.
Ви завжди думали, що казки - це тільки вигадки для дітей і чудес на світі не буває? А якщо над вашим однокласником-красенем повисає родове прокляття? Що якщо твої нічні кошмари проникають в сусідні квартири? Якщо вашу тітоньку потрібно терміново рятувати від її ж власного весілля? А в старовинному шафі раптом заводиться машина часу? Що робити і як бути? Терміново читати історії русалоньки і, приміряючи на себе, шукати рішення і працювати над щасливим фіналом разом з нею.


36 і 6 котів

А тепер на черзі кошко-драма і кошко-комедія. Галина Вдовиченко - українська дитяча письменниця подарувала нам чудову та популярну кошко-книгу. І не одну! 
Отже, 36 і 6 котів - саме стільки, скільки потрібно для щастя. Або для нещастя? Але про все по порядку. Одним дощовим ввечері в одному старовинному будинку однієї суворої пані раптом оселилося 36 і 6 котів, кішок і кошенят. Бездомні коти, на чолі з лисим сфінксом полонили серце не поступливою господині. Але, ні сама пані, ні її племінник навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення в їхнє життя котячого племені.

Гаррі Поттер і філософський камінь

Ось про цю, без сумніву найвідомішу книгу можна було б і не згадувати. Вона, звичайно-ж знайома всім, це визнаний світовий бестселер і лідер всіх топів і чартів. 
Однак саме в українському перекладі багато фанатів знайшли для себе ту родзинку і чаклунство, яке безсумнівно притаманне оригіналу в авторстві іменитої Джоан Роулінг.
Та й нове видання дуже вдале. Користується популярністю і попитом. Зручний формат, шикарні ілюстрації і захоплююча історія. Що ще потрібно для щастя?
До речі, це саме та сама книга, з якої багато українських діти відкривають для себе любов до читання і книжок. Так що, якщо ви хочете прищепити своєму чаду цю корисну і цікаву звичку - сміливо рекомендуємо спробувати Гаррі Поттера в якості першого серйозного чтива.

Чарлі и шоколадна фабрика

Родзинка нашого рейтингу - така знайома і, в той-же час, така багатогранна книга Роальда Даля. Напевно саме цей прихований другий і третій сенс і майстерність письменника визначають незмінний інтерес українських читачів і незмінний успіх книги на міжнародних ринках.
Нехитра на перший погляд історія з кожним прочитанням здатна дивувати і розбурхувати фантазію не тільки юного читача, а й дорослого бібліофіла.
У цій книзі є все - і непередавана атмосфера і фантастичні пригоди й дивовижні казкові знахідки і солодкий вабливий світ. У ній також присутня сувора правда і жорстока справедливість, п'янке божевілля і гіркий присмак.
Ця книга для перечитування. Обов'язково - в оригіналі або українському перекладі. 


Велика книга кролячий історій

Ще один хіт наших для молодших читачів. 
Велика книга кролячих історій від дитячої письменниці Женев'єви Юрье відноситься до тих книгам, перед чарами яких не зможе встояти жодна дитина і жоден дорослий! Досить одного погляду на неї - і ви приречені закохатися в цих милих пухнастиків на все життя! 
Отже, п'ятеро рідних братів-кроликів - Розмарінчік, Горецветік, Сіроежік, Кульбаба і Піруетта - живуть разом з татом і Цінніею. І ось, в найпершій з п'ятнадцяти історій вони переїжджають в новий будинок. У ньому і за його межами невгамовних допитливих малюків чекає безліч захоплюючих пригод.
Взагалі, це, мабуть, сама кроляча з усіх кролячих книг в світі! 


Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей

Така собі несерйозно-серйозна дитяча книга від фінансового консультанта Бодо Шефера. У цьому бестселері автор захоплююче розбирає питання грошей. Ставлення до них, культурі поводження з фінансами, ощадливості і премудростям розпорядження накопиченнями.
Дівчина Кіра несподівано для себе рятує собаку на ім'я Мані. Яка ділиться з нею секретами, завдяки яким гроші в її житті будуть завжди. В результаті Кіра настільки перейнялася фінансовими премудростями, що незабаром сама взялася допомагати людям вірно розпоряджатися грошима. Подаруйте цю дитячу українську книжку своєму малюкові і незабаром ви обов'язково помітите, як вона вплинула на ощадливість і фінансову обачність вашої дитини.

Ці десять дитячих україномовних книг ми сміливо рекомендуємо батькам дітей України. Та й усім любителям української мови та дитячих українських письменників. за нашими спостереженнями, саме ці книги гаряче улюблені юними читачами та користувалися / користуються незмінною популярністю зараз і в найближчому недалекому минулому.

Вибір підручників


Витяг з протоколу №5
засідання педагогічної ради
КЗ «Загальноосвітня школа II-III ступенів №31 ВМР »
від 07.04.2020
Порядок денний :

1.Про вибір електронних версій оригіналів- макетів підручників для 7 класів закладів загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів підручників для 7 класів закладів загальної середньої освіти (інформація заступника директора з навчально-виховної роботи Пруц О.В.)

Слухали: заступника директора з навчально-виховної роботи Пруц О.В., яка повідомила ,що вчителі-предметники здійснили вибір підручників для 7 класів, а саме:

Ухвалили:
1.Здійснити замовлення вибраних підручників для 7 класів загальної середньої освіти.
2 .Оприлюднити перелік обраних підручників на сайті школи до 10.04.2020р.



1.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Власов В.С., Панарін О.Є., Топольницька Ю.А.
2.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Гісем  О.В., Мартинюк О.О.
3.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Дрібниця В.О., Щупак І.Я., Бурлака О.В., Піскарьова І.О.
4.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Сорочинська Н.М., Гісем О.О.
5.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Свідерський Ю.Ю., Романишин Н.Ю.
6.«Історія України» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Дудар О.В., Гук О.І., за редакцією Пометун О.І.

2.«Всесвітня історія» підручник для 7класу закладів загальної середньої освіти  - для учнів - 230 , вчителів – 3


1.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Пометун О.І., Малієнко Ю.Б.

2.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Гісем О.В., Мартинюк О.О.

3.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Щупак І.Я., Бурлака О.В., Піскарьова І.О.

4.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Сорочинська Н.М., Гісем О.О.

5.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Васильків І.Д., Островський В.В., Паршин І.Л., Букавин І.Я.

6.«Всесвітня історія» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Мороз П.В., Кришмарел В.Ю., Мороз І.В.

3.«Інформатика» підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти – для учнів - 230, вчителів – 3

1.«Інформатика» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Морзе Н.В.,Барна О.В.

2.«Інформатика» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І.,   Чернікова Л.А., Шакотько В.В.

3.«Інформатика» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Бондаренко О.О., Ластовецький    В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов Є.А.

4.«Інформатика» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Коршунова О.В., Завадський І.О.

5.«Інформатика» підручник для 7-х класів ЗЗСО, Казанцева О.П., Стеценко І.В.

 

Голова педагогічної ради                                     Іванець О.М.

Секретар                                                                  Мила О.П.                                                                                                      

Відповідальні за вибір підручників:

Драбович В.А.

Тютюнова О.І.



середа, 8 квітня 2020 р.



Проект  « Читання без меж »


Вашій увазі пропонується швидкий доступ до книг, що відповідають програмам з української та зарубіжної літератури для 5-9 класів.




вівторок, 7 квітня 2020 р.

    7 квітня  - Благовіщення
Благовіщення  – це одне з найголовніших свят року. Саме в цей день Діва Марія отримала звістку про те, що народить Сина Божого. При цьому дата Благовіщення завжди незмінна.
Благовіщення 2020: дата свята, традиції і прикмети в Україні 








7 квітня - Всесвітній день здоровя

Головною цінністю у житті є наше здоровя. Почуваючи себе в гармонії з власним тілом і навколишнім світом, ми маємо гарний настрій, доброзичливо відносимось до інших та задоволені самі собою. Шкідливі звички, постійні стреси і неправильне харчування руйнують здоровя людини.
Кожному з нас слід щодня задумуватися про те, чи правильно ми турбуємось про свій організм. 
























понеділок, 6 квітня 2020 р.


10 нових українських дитячих
 письменників




Мар'яна Савка


Далеко не початківець і не новий, але незмінно радує нас новинками автор.
Головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева». Поетеса, авторка 18 книг, серед яких і дитячі, зокрема віршована «Казка про Старого Лева».
Перекладачка, членкиня Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Від 2017 року є Послом доброї волі ООН в Україні, з 2018-го  —  входить до ПЕН-клубу. Народилась в м. Копичинці на Тернопільщині, мешкає у Львові.
Авторка багатьох поетичних збірок. Авторка книжок для дітей: «Чи є в бабуїна бабуся?» (2003), книжка-картонка «Лапи і хвости» (2005), «Казка про Старого Лева» (2011), «Босоніжки для стоніжки» (2015), книжка-картонка «На болоті» (2015), «Тихі віршики на зиму» (2015), «Колисанки і дрімливі вірші» (2017).
Поезія Мар’яни Савки побачила світ у визнатних літературних журналах та альманахах всього світу.
Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток «Ми і Вона», а також — в збірці «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» Катерини Бабкіної і Марка Лівіна про силу духу та віру в себе 50 видатних українських жінок.
Творчість поетеси перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами. 

Володимир Рутківський


Той випадок, коли письменник працює вже давно, але популярність прийшла до нього буквально недавно. Нехай і в солідному віці, але з завзятою дитячою безпосередністю.
Друкується з 1959 року. Автор багатьох романів для дітей, серед яких «Бухтик з тихого затону», «Гості на мітлі», «Сині Води» та інші.
Живе, працює і творить в Одесі.
«Важкий шлях до визнання в українській літературі! Працюючи з року в рік, щодня горблячись над письмовим столом, дочекатися слави у... 70 років! Саме так виглядає ситуація з одним з найкращих українських дитячих авторів Володимиром Рутківським. Про літератора почали говорити після виходу його книжки «Джури козака Швайки»...
Починав Володимир Рутківський як поет. Але згодом вирішив писати для дітей. Наївно вірив, що тут свободи буде більше.
Народившись на Черкащині, ясна річ, письменник не міг оминути й козаччини. Але манять його не переможні баталії та славні гетьмани, а самі початки. Звідки взявся цей відомий на весь світ феномен народного лицарства? Так з’явилися «Джури козака Швайки».


Зірка Мензатюк 


Письменник з досвідом. Але до списку "нових" ми зараховуємо її за актуальне творчість і приємні новинки, якими вона не перестає нас бавати.
Зірка Мензатюк (1954, Київ) закінчила факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працювала журналістом. Член Національної Спілки письменників України (з 1995 р). З 1997 р. веде в дитячому журналі «Соняшник» рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника». З 2004 року автор рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» Національного радіо. Її твори публікувалися у США, Словаччині і Польщі.
Книги:
Таємниця козацької шаблі
Казочки-куцохвостики
Зварю тобі борщику
Ангел Золоте Волосся
Як я руйнувала імперію


Марина Павленко 


Кумедне та цікаве чтиво Марини заворожує шанувальників, а цикл про Русалоньку з 7-В користується заслуженою популярністю і актуальний прямо зараз.
Письменниця, художниця і викладачка. Народилася 1973 року на Львівщині в родині вчителів-словесників і теж письменників Ольги й Степана Павленків. Освіту здобула в Уманському ДПІ ім. П. Тичини. Спочатку працювала вчителькою початкових класів Уманської міської гімназії. Від 2000 року викладає на кафедрі української літератури і українознавства того ж Уманського педуніверситету.
Друкує вірші і прозу від 1990 року. Відтоді вийшли друком окремі дитячі книжки: «Домовичок з палітрою», «Домовичок повертається», «Домовичок і купа проблем»; «Півтора бажання», «Миколчині історії», «Моя класнюча дівчинка». А також – серія книжок про Русалоньку із 7-В, перша частина якої ввійшла до Всеукраїнської шкільної програми для 7 класів.
Співпрацює з багатьма українськими видавництвами, зокрема вінницькою «Тезою», харківським «Ранком», тернопільським «Богданом». Була переможницею і лауреаткою низки літературних конкурсів, серед яких «Гранослов», «Смолоскип», «Коронація слова» та інші.


Володимир Арєнєв


Іменитий автор, за плечима якого безліч визнаних дорослих праць. Однак і дитячі книги Володимира полонять серця.
Володимир Пузій/Арєнєв – київський письменник, сценарист, публіцист, редактор. Навчався в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, згодом викладав у ньому ж. Із 2010 року – на вільних хлібах. Лауреат численних премій, зокрема – «Книгуру», премій імені О. Гончара та О. Беляєва. Автор понад трьох десятків книжок та кількох сотень публікацій у періодиці. Твори друкувалися українською, російською, польською, німецькою, словенською, китайською, литовською, французькою, англійською, естонською мовами.
У дитинстві захоплювався біологією, вирощував удома різних екзотичних комашок та амфібій. Тепер нікого, крім персонажів своїх книжок, не вирощує. Але в інших країнах обов’язково ходить до зоопарків.
На питання «що саме його надихає писати?» – відповідає, що все. Багато подорожує – і, мабуть, невипадково.

Софія Андрухович 


Відомий філолог, який не так давно захопився дитячою літературою. Чекаємо нових книг автора, адже "старі" вже перечитати безліч разів.
Письменниця, перекладачка та публіцистка.
Народилася 1982 року в Івано-Франківську в родині письменника Юрія Андруховича. Закінчила Львівський національний університет за спеціальністю «українська філологія».
Авторка прозових книжок «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007) та численних публікацій у пресі. У 2014 році випустила роман «Фелікс Австрія», що того ж року отримав відзнаку «Книга року BBC». У 2015 році стала лауреаткою премії імені Джозефа Конрада. У 2016 році Софія Андрухович спільно з Мар'яною Прохасько написали дитячу книжку-картинку «Сузір'я Курки». Того ж року книжка увійшла до престижного каталогу в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки». 


Галина Вдовиченко


Ще один досвідчений автор, лише недавно спробував сили в дитячій літературі. І, безсумнівно, з величезним успіхом! "Коти" Галини Вдовиченко продовжують хід Україною, так й світом!
Галина Вдовиченко народилась у 1959 році на Кольському півострові за Полярним колом. У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бували у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.
Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. До 2017 року працювала у газеті «Високий Замок» (Львів).
Дебютувала у 2008 році – з романом «Пів’яблука», перший тираж книжки розійшовся протягом місяця. Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі "Коронація слова – 2009", вийшов у світ під назвою «Тамдевін».
У 2011 році вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. У 2015 та 2017 роках вийшли дві частини суперпопулярних дитячих книг «36 і 6 котів» з ілюстраціями Наталки Гайди.


Надійка Гербіш


Молода письменниця, але яка вже цілком знайшла свій шлях. Її книги незмінно відзначаються преміями, але пише вона не для нагород. Від книг Наді віє теплом, турботою, мудрістю.
Дружина, мама, мандрівниця. Українська письменниця і перекладачка. Кураторка з міжнародних прав американської компанії «Mosaic Rights Management» для Східної Європи та Нордичних країн.
Надійчині книжки стали українськими бестселерами й були відзначені національними та міжнародними нагородами. Кілька дитячих книжок вийшли також шрифтом Брайля та видані в аудіо-форматі для використання в програмах інклюзивної освіти.
Авторка низки книжок для дорослих та дітей, серед яких «Теплі історії до кави», «Мене звати Мар’ям», «Одного разу на Різдво», «Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція», «Мандрівки з Чарівним Атласом: Гринвіч», «Пуанти для Анни» та ін.
Надійчині праці були відзначені в численних академічних та популярних журналах (зокрема, журналі «Forbes», «Український Тиждень», «Країна»).
Сьогодні Надійка активно відстоює інтегративний підхід у публічних дискусіях в академічній, культурній та церковній спільнотах України та за кордоном.


Катя Штанко


Не тільки і не стільки письменниця, як і приголомшливий художник-ілюстратор. Її книги потрібно бачити. Бачити і читати!
Катерина Штанко — авторка книжки «Дракони, вперед!» — найкращої дитячої книжки 2014 року за версією BBC.
Штанко Катерина Володимирівна народилася 24 липня 1951 р. в м. Сімферополі. Навчалася в Кримському художньому училищі, Київському Державному художньому інституті. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «Свенас», «Марка України», «А-ба-ба-га-ла-ма-га», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева»
Учасниця багатьох республіканських всесоюзних та міжнародних виставок. Найулюбленіша техніка: акварель, еколайн, графітний олівець.
У 2014 року у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га» вийшла книга «Дракони, вперед!», в якій Катерина Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. 12 грудня того ж року твір був визнаний «Дитячою книгою року BBC — 2014».
Виросла в сім'ї вчених, тато — математик, мама — хімік.


Бабкіна Катерина


Катя увірвалася в світ дитячої книги з тріумфом. І, мабуть, не збирається зупинятися на досягнутому. Чому і ми і читачі невимовно раді!
Українська письменниця, поетеса, сценарист та драматург. Народилася 22 липня 1985 року. У 2006 році закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала в журналі «Esqu ire» (Україна). Співпрацювала з виданнями «Фокус», «Бізнес», «Le Monde», «ART UKRAINE», є колумністом видань «The Insider» та «Платформа».
Автор багатьох поетичних збірок. Авторка кількох книжок для дітей — «Гарбузовий рік», «Шапочка і кит», що вийшли у «Видавництві Старого Лева».
Роман «Соня» увійшов до довгого списку «Книги року BBC».
Займається відеопоезією, авторка проекту «Відеопоезія||Відеопроза». Відеороботи брали участь у кінофестивалях та літературних фестивалях в Києві, Львові, Сумах, Луганську, Чернівцях, Черкасах, Москві, Вільнюсі, Валенсії, Кракові. 2012 року за сценарієм Катерини Бабкіної було знято короткометражний фільм «Зло» в рамках проекту «Україно, goodbye!». 2013 року Катерина Бабкіна зняла дебютну короткометражну стрічку «Жовта коробочка».

Місячник шкільних бібліотек 2023

  Україна!.. Це слово з глибокою шаною й гордістю промовляють справжні сини і доньки України. Україна — це історія народу, який упродовж баг...